tanzim-e-khanevadeh
جمعه 10 دی 1389

رابطه جنسی و مواد مخدر

جمعه 10 دی 1389

نوع مطلب :
نویسنده :doctor hematian

رابطه جنسی و مواد مخدر

مواد اعتیادآور همچنان که بر سلامت جسمی و روانی اثر می‌گذارند، بر روابط زناشویی نیز اثرات زیانباری را به جای می‌گذارند. این نوشته به تأثیرات چند ماده اعتیادآور بر کارکرد جنسی افراد می‌پردازد..

مواد اعتیادآور را به دو گروه مواد مخدر شامل

 1-تریاک وترکیبات مشتق‌اش مانند شیره، کراک و ...

2- مواد محرک مانند حشیش، شیشه، آمفتامین‌ها، اکس و تقسیم‌بندی می‌کنند.

متاسفانه در کشور ما یک باور غلطی وجود دارد و آن اینکه مصرف این مواد برای افزایش توانایی و تمایلات جنسی و درمان انزال زودرس بسیار مفید است. بعضی از افراد هم فکر می‌کنند دردهای جسمی‌شان را می‌توانند با مصرف تریاک کاهش دهند، در حالی که مصرف این مواد به هر بهانه‌ای روی مسایل جنسی آنها تاثیر سوء خواهد گذاشت. اتفاقی که می‌افتد این است که مواد مخدری مانند تریاک خاصیت آرام‌بخشی دارند، در نتیجه حساسیت در فرد مصرف کننده کم می‌شود و وقتی این اتفاق می‌افتد، حساسیت در ناحیه تناسلی‌ هم کم شده و اگر فرد مبتلا به انزال زودرس باشد، مشکل‌اش در ابتدای مصرف این مواد حل می‌شود و می‌تواند مدت رابطه جنسی‌اش را افزایش بدهد اما به مرور در نتیجه مصرف این مواد، اضطراب در فرد بیشتر خواهد شد و برای اینکه بتواند به همان حالت برسد مجبور است میزان مصرف مواد و دفعات آن را افزایش دهد، در نتیجه هم وابسته می‌شود و هم مشکل انزال زودرس‌اش حل نمی‌شود و به مرور به مشکلات ثانوی جنسی هم مبتلا می‌شود. به‌طورکلی مواد مخدر به دو صورت جسمی و روانی روی افراد تاثیر می‌گذارند. در بعد روانی اثر خود را هم از طریق خلق فرد و هم از طریق مسایل رفتاری و ارتباطی نشان می‌دهد. به این شکل که مصرف مواد در کوتاه مدت با برداشتن مهارهای روانی، به فرد حس اعتماد به نفس داده و این تصور ایجاد می‌شود که در اثر مصرف این مواد میل جنسی افزایش یافته است ولی در دراز مدت موجب کاهش میل جنسی و وابستگی فرد به آن ماده می‌شود.

ماری‌جوانا،‌ حشیش یا گرس:

در مورد ماری‌جوانا که بعضی‌ها آن را با نام حشیش یا گرس می‌شناسند، پژوهش‌های زیادی انجام شده است. مصرف این ماده در درازمدت می‌تواند موجب ناباروری در زنان و عقیمی در مردان شود. ماده موثره موجود در حشیش تحت عنوان کانابینویید می‌تواند در مردان سبب کاهش هورمون مردانه یا تستوسترون شده و موجب اختلال در میل جنسی شود، همچنین در طولانی مدت سبب اشکال در نعوظ خواهد شد. در خانم‌ها هم، مصرف این مواد می‌تواند موجب به هم ریختن سیکل قاعدگی و پریودی شود. از سوی دیگر این ماده می‌تواند موجب سندروم بی‌انگیزگی و بی‌ارادگی در افراد در تمام جوانب زندگی شود، به این شکل که هیچ چیزی برای‌اش مهم نیست، از چیزی لذت نمی‌برد و احساس بی‌ارادگی حتی در روابط جنسی می‌کند. در نتیجه فرد، اراده، میل و رغبتی به انجام عمل زناشویی ندارد و همین امر می‌تواند مشکلاتی را هم در فرد مصرف کننده و هم در طرف مقابل‌اش ایجاد کند.

خانواده تریاک :

متاسفانه تریاک و سایر مواد هم‌خانواده آن مانند کراک، هرویین سوخته و شیره به علت معضلات فرهنگی که در جامعه ما وجود دارد و کمی آگاهی مردم و اطلاع‌رسانی نکردن مناسب در این زمینه خیلی وقت‌ها به صرف داشتن یک رابطه جنسی خوب مصرف می‌شوند. درست است که این مواد در کوتاه مدت سبب عملکرد بهتر جنسی و برطرف شدن زود انزالی می‌شوند ولی در دراز مدت می‌توانند اشکالات عمده‌ای را ایجاد کنند. متاسفانه برای مدت زیادی قرصی به نام ترامادول که از مشتقات تریاک است در بازار وجود داشت که برخی از افراد برای درمان خود از آن استفاده می‌کردند. غافل از اینکه این ماده به شدت افراد را وابسته کرده و بعد از مدتی همان مشکلاتی که از نظر جنسی با تریاک داشتند با این قرص هم پیدا می‌کردند. در حال حاضر نیز متاسفانه آگاهی افراد نسبت به این قرص کم است و نمی‌دانند که قرص و آمپول این ماده چه تبعات منفی‌ای از نظر جنسی بر فرد خواهد گذاشت. بحث دیگر استفاده از تریاک و مشتقات تریاک است که با پائین آوردن قند خون سبب سستی و رخوت در افراد می‌شود و انرژی را در فرد مصرف کننده کم می‌کند، در نتیجه این افراد تمایلی به برقراری رابطه جنسی نداشته و انرژی ایجاد و ادامه آن نیز از بین می‌رود.که این اثر تریاک نیز مورد سوء

استفاده قرار گرفته و افراد دیابتی متاسفانه به جای استفاده از داروهای کنترل قند خون از این ماده برای این منظور استفاده می کنند که عوراض بی شمار آن را نیز به جان می خرند.در مورد کسانی که برای کنترل درد های بدن از تریاک استفاده می کنند نیز باید گفت که درد یک علامت مفید است که انسان را از وجود مشکلی در بدن آگاه می کند و استفاده از این مواد تنها باعث می شود درد توسط مغز درک نشود نه اینکه مشکل اصلی را درمان کند و بدین ترتیب بعد از مدتی مشکل حل نشده تبدیل به معضلی لاینحل می شود که دیگر از دست هیچ متخصص و جراح متبهری نیز کاری برنمی آید ! زیرا آن عضو مدت هاست که پیغام شروع آسیب را به مغز مخابره می کند ولی مواد مخدر نمی گذارند آن را مغز درک کند و حالا دیگر آن عضو کاملا از بین رفته.از این رو است که درباره تریاک می گویند:درمان بی درمان!

مواد محرک و آمفتامین‌ها:

مواد تحریک‌کننده عبارت‌اند از شیشه، آمفتامین‌ها، کوکایین، اکس و اخیراً ریتالین. ریتالین دارویی بود که برای کودکان بیش فعال استفاده می‌شد تا سبب افزایش تمرکز شود اما متاسفانه گروهی از افراد با آن آشنا شدند و از آن سوءاستفاده کردند. اکس هم اخیراً در کشورهای مختلف از جمله کشور ما مورد سوءاستفاده افراد به خصوص جوانان قرار می‌گیرد. مصرف این مواد محرک، افراد را دچار توهم کرده و در نتیجه حس واقعیت‌سنجی در آنها از بین می‌رود و چون این حس از بین می‌رود، افراد فکر می‌کنند که هر وقت از این مواد استفاده ‌کنند میزان و زمان لذت جنسی‌شان افزایش پیدا می‌کند، در حالی که این‌طور نیست. واقعیت این است که میزان لذت جنسی این افراد هنگام استفاده از مواد فوق با زمان معمولی تفاوتی با هم ندارند ولی چون ارتباط این افراد با واقعیت قطع می‌شود، لذت جنسی را به این شکل حس می‌کنند و در واقع دچار توهم افزایش لذت جنسی می شوند. خطر عمده استفاده از این مواد هم همین است که افراد فکر می‌کنند هرگاه بخواهند یک رابطه جنسی مناسب داشته باشند، برای افزایش لذت حتماً مجبورند که از این مواد استفاده کنند، در نتیجه نسبت به مصرف این مواد شرطی می‌شوند و دیگر نمی‌توانند یک رابطه جنسی خوب بدون مصرف این مواد را تجربه کنند. این شرایط سبب کاهش اعتماد به نفس و وابستگی و مشکلات ثانوی دیگر می‌شود. خطر مهم دیگری که این مواد دارند این است که از آنجا که نیمه عمر این مواد حدود 4 تا 6 ساعت است، فرد ممکن است پس از مصرف تحت تاثیر قرار گرفته و دست به رفتارهای پرخطر جنسی بزند، یعنی ممکن است قربانی سوء استفاده جنسی شده و یا به دیگری تجاوز کند. مصرف این مواد علاوه بر مشکلات

جنسی ممکن است فرد را تحت تاثیر توهم‌های ناشی از این مواد قرار داده و حوادث مرگ‌باری را برای خودش و دیگران رقم بزند.البته اگر مدتی از این مواد استفاده شود به مرور مغز فرد دچار عدم تمرکز و توهم دائمی خواهد شد که این تأثیر به علت از بین رفتن کارکرد طبیعی سلولهای مغزی فرد استفاده کننده در اثر مصرف این مواد محرک است.در این مرحله دیگر کاری برای فرد نمی توان کرد و فرد باقی عمر خود را بدون درکی از اطراف خود و درون یک توهم خواهد گذراند!

متاسفانه کسانی که این مواد را به دیگران توصیه می کنند از عدم اعتیاد آوری این مواد تعریف می کنند در حالی که شاید این مواد اعتیاد جسمی چندانی بال چند بار مصرف به دنبال نداشته باشند اما اعتیاد روانی بسیار بسیار بالاتری نسبت به تریاک یا هر نوع ماده مخدر شناخته شده دیگر دارند.و این خود باعث اعتیاد شدید جسمی نیز خواهد شد و درباره این مواد باید گفت که حتی با یک بار استفاده نیز این اعتیاد روانی اتفاق خواهد افتاد.

الکل:

ضمن اینکه الکل علاوه بر تاثیر روی روان فرد می‌تواند عوارض کوتاه مدت یا درازمدتی روی عملکرد جنسی داشته باشد. در ابتدا الکل با برداشتن مهارها و کم‌کردن سطح خودآگاهی و از بین بردن اضطراب، به فرد احساس اعتماد به نفس بیشتری می‌د‌هد و چون خاصیت تضعیف‌کنندگی سطح هوشیاری دارد، برای بارهای اول فرد می‌تواند زمان طولانی‌تری به رابطه جنسی‌اش ادامه دهد و دیرتر به انزال برسد اما در درازمدت چند اتفاق

می‌افتد. یکی آنکه ممکن است فرد شرطی شود و فکر کند برای آنکه یک رابطه جنسی مناسب داشته باشد باید حتما الکل مصرف کند و در غیر این صورت رابطه جنسی خوبی نخواهد داشت. این شرطی شدن در نهایت مشکلات خاصی مانند انزال زودرس و ناتوانی جنسی را به همراه خواهد داشت. الکل همچنین می‌تواند به صورت غیرمستقیم موجب اختلال در عملکرد جنسی افراد ‌شود. به این شکل که بیماری‌های ناشی از مصرف الکل مانند ناراحتی قلبی و فشارخون هم می‌تواند به طور ثانویه موجب اختلال عملکرد جنسی در فرد شود. همچنین در درازمدت الکل روی کمیت اسپرم‌ها در مردان و قدرت باروری آنها تاثیر می‌گذارد. در مورد خانم‌ها این شرطی شدن برای مصرف الکل ممکن است موجب اختلال در عملکرد جنسی و همچنین موجب وابستگی فرد به آن شده و در زمان بارداری ایجاد اشکال کند

سیگار:

سیگار صرف نظر از بوی بد دهان و بدن که خود یک سرد کنند جنسی به حساب می آید، مستقیمأ روی نعوذ (ایرکشن) فرد استفاده کننده و همچنین انزال  او تأثیر می گذارد.بدین گونه که ماده موثر سیگار به نام نیکوتین باعث تنگی عروق بدن می شود و با تنگ کردن عروق خونرسان پنیس باعث عدم نعوذ کامل پنیس و همچنین عدم درک کامل لذت جنسی (ارگاسم) خواهد شد.البته این تأثیر سیگار با یک بار استفاده از آن پدید نمی آید بلکه در افراد معتاد به سیگار دیده می شود ولی نیاید فراموش کرد که استفاده از سیگار حتی برای یک بار نمی تواند تضمین کننده عدم اعتیاد فرد به آن شود.به غیر از این سیگار بیش از 700 ماده سرطان زا غیر از نیکوتین وارد بدن می کند به طوری که سرطان پروستات در بین مردان سیگاری چند برابر مردان غیر سیگاری گزارش شده است.همچنین باید به این نکته توجه کرد که نیکوتین یک ماده بسیار سمی است ولی چون به مقدار کم وارد بدن می شود آسیب آن آنی دیده نمی شود.

مواد اعتیادآور اختلال جنسی می‌‌آورند:

پس به‌طور کلی مصرف مواد اعتیادآور موجب اختلال در سه مرحله جنسی شامل مرحله تمایل، مرحله تحریک و مرحله ارگاسم می‌شود. این‌گونه مواد در دوران ابتدایی مصرف با کاهش اضطراب یا بالا بردن موقتی خلق، عملکرد جنسی افراد را تقویت می‌کنند ولی به مرور و با استفاده مداوم به تدریج میل جنسی کم یا قطع می‌شود و تحریک جنسی صورت نمی‌پذیرد و فرد به مرحله اوج لذت جنسی یا ارگاسم نمی‌رسد و یا اصلا انزالی صورت نمی‌گیرد. و به‌طور ثانوی در خیلی از موارد به مرور اختلالات اضطرابی و افسردگی ایجاد نموده و موجب می‌شوند مشکلات جنسی ثانویه‌ای نیز ایجاد شود. ختم کلام اینکه مصرف این مواد در درازمدت با تمایلات جنسی و توانایی جنسی در تضاد کامل هستند، بنابراین توصیه موکد به افرادی که به دنبال یک زندگی جنسی سالم و با نشاط هستند انتخاب راه‌حل‌های مناسب و درمان عوامل ایجاد کننده مشکلات جنسی از قبیل اضطراب و افسردگی است، ضمن اینکه ورزش، تغذیه مناسب، استراحت کافی، تفریح مناسب و استفاده از روش‌های درمانی مناسبی که برای این مشکلات جنسی در دسترس است، بسیار حایز اهمیت است.
ttp://mg-ritual.ru/morgy
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 01:10 ب.ظ
ブランド偽物,激安,コピー?ルイヴィトンバッグ,偽物
https://www.finnkone.fi
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 01:09 ب.ظ
スパーコピー時計
https://www.nederlandinn.nl/portfolio/
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 01:08 ب.ظ
ブランドスーパーコピー - ブランドコピー財布、スーパーコピー時計、スーパーコピーバッグ
https://evergreenecoresort.com/light/
جمعه 30 فروردین 1398 09:39 ب.ظ
ブランドコピー、ブランドスーパーコピー ルイ?ヴィトン 財布、時計、マフラー,ブランドコピー財布靴下
http://www.mindywenderfitness.com/1198211646/
جمعه 30 فروردین 1398 09:38 ب.ظ
高品質ブランドスーパーコピー時計、財布、バッグ激安通販
http://www.allfresco.ru/sadovye_fonari
یکشنبه 18 فروردین 1398 04:44 ق.ظ
当社は、業界で最も信頼され、当店はブランドスーパーコピー、高級模倣品腕時計、高品質優良、ファッションブランドハンドバッグ
angry birds go cheats
سه شنبه 8 اسفند 1396 05:38 ب.ظ
مسائل عالی در اینجا. من خیلی خوشحالم که میبینم
پست شما از شما بسیار سپاسگزارم و به دنبال آن هستم
با شما تماس بگیرید آیا شما مهربان من ایمیل می کنید؟
imvu free credits
پنجشنبه 9 آذر 1396 09:51 ب.ظ
وای! من واقعا از الگو / موضوع لذت بردم
از این وبلاگ این ساده است، اما موثر است. بارها و بارها این "تعادل کامل" بین کاربر دوستانه و ظاهر بسیار دشوار است.

باید بگویم که شما با این کار فوق العاده ای انجام داده اید.
همچنین، وبلاگ بسیار سریع برای من در Safari بارگذاری می شود. وبلاگ برجسته
phone psychic reading
یکشنبه 19 شهریور 1396 08:17 ق.ظ
Thanks for sharing your thoughts about رابطه. Regards
cheap phone psychics
یکشنبه 19 شهریور 1396 06:14 ق.ظ
سلام به همه، به همین دلیل است که من واقعا مشتاق خواندن این پست وبلاگ هستم که به صورت منظم به روز می شود.
این اطلاعات دقیق را حمل می کند.
private std screening
یکشنبه 19 شهریور 1396 05:57 ق.ظ
من عاشق، به من منجر می شود، من فقط آنچه را که من در جستجوی آن بودم کشف کردم.
شما شکار 4 روزه خود را به پایان رسانده اید! خدا برکت دهد
مرد. روز خوبی داشته باشی. خدا حافظ
cheap psychic readings
شنبه 18 شهریور 1396 10:10 ب.ظ
فوق العاده است که شما از این مقاله و همچنین از ما دریافت افکار
استدلال ساخته شده در این محل
std clinics near me
شنبه 18 شهریور 1396 07:55 ب.ظ
وای، ساختار وب سایت باور نکردنی! چقدر طول کشید
وبلاگ برای کاری میکنید که بلوگنویسی به نظر آسان بیاید. کل تصویر وب سایت شماست
عالی، به طوری هوشمندانه به عنوان محتوا!
Francisca
دوشنبه 16 مرداد 1396 11:09 ب.ظ
Hurrah! After all I got a web site from where I be capable of
truly take valuable data regarding my study and knowledge.
chaturbate login hack
شنبه 14 مرداد 1396 06:18 ب.ظ
Hi, I do think this is a great site. I stumbledupon it ;) I am going to return yet again since i have book-marked it.
Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich
and continue to help other people.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic